23 detsember 2010

21 detsember 2010

Kes on süüdi, kes on süüdi, seda ütles mulle eile ...

Nonii. Selle aasta viimane volikogu istung läbitud. Järjekorranumbrilt oli see siis 11. Vallaleht tuleb trükist homme, aga ikkagi on kiusatus ka ajaveebi üles panna see, mis tehti/mis otsustati. Lisaks ametlikule osale tegi volikogu esimees Siiri väga lahedaid kingitusi: küünla, et meil järgmisel aastal ikka rohkem valgust oleks; volikogule ajakirja "Tarkade klubi", et volikogu tarku otsuseid teeks ning vallavalitsusele maagiliste ruutude ristsõna, et eelarve ära lahendada... :)

JOLi teemadel on lood nii, nagu nad on. Paneme konkursitingimused täpselt paika ja kuulutame välja konkursi uue tegevdirektori leidmiseks. Igasugused poliitilised vangerdused jäägu ära. 

Ja ridamisi vahvaid sündmusi:
Homme kell 11 on jõulupidu lasteaia väikese Peetri ja kell 15 suure Peetri rühmas, kell 17 aga koolimajas. Reedel kell 17 on jõuluõhtu jumalateenistus Järva-Peetri kirikus ja kaasa teenib koguduse koor. 
26. detsembril kell 17 ootab MTÜ Karessen kõiki jõuluõhtut veetma Esna vanasse vallamajja. Tantsuks mängib ühemehebänd ja pidulaud kaetakse üheskoos.
Ja see kõige peamisem:
Ja mitte ei saa uhkustamata jätta selle imemasinaga, mis meie valla teedel liikumas on. Usun, et on vähe kohalikke teid, mis aetakse laiemaks sellise masinaga.

Aga nüüd siis volikogu materjal ja kõik:

Kareda Vallavolikogu kogunes 21. detsembril aasta viimasele istungile Esna seltsingumajja.
15. juunil 2009.aastal sõlmiti Paides AS Paide Vesi aktsionäride leping, mille raames esitas AS Paide Vesi Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi rahastamistaotluse, eesmärgiga viia kuue Järvamaa omavalitsuse, sealhulgas Kareda valla Peetri aleviku ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni infrastruktuur vastavusse kehtivate nõuetega. Keskkonnainvesteeringute Keskuse otsusega rahuldati 2009.aasta lõpus rahastamistaotlus täies ulatuses. Ühisveevärgi ja kanalisatsiooni infrastruktuuri arendamise, omandi ja kasutamisega seotud õiguste andmiseks ning vaidluste vältimiseks on vaja võõrandada vajalik infrastruktuur toetuse saajale s.o. AS-ile Paide Vesi. Omavalitsusel tekib viis aastat pärast projekti lõpparuande heakskiitmist ka võimalus vara tagasi omandada. Seega otsustas volikogu võõrandada AS-ile Paide Vesi mitterahalise sissemaksena järgnevad varad: Peetri aleviku Elamute puurkaev koos puurkaevu, pumbamaja ja juurdekuuluvate tehniliste seadmetega; Peetri aleviku Klubi puurkaev koos puurkaevu, pumbamaja ja juurdekuuluvate tehniliste seadmetega; Peetri aleviku Puhasi kinnistu koos sellel asuva biopuhasti BIO-100, reoveepumpla, 2 biotiigi ja juurdekuuluvate tehniliste seadmetega; Peetri aleviku ühisveevärgi ja –kanalisatsioonisüsteemid.
Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatus on teinud ettepaneku tsentraliseerida 2011.a. riigieelarvest kohalikele omavalitsusüksustele eraldatud rahalised vahendid õpetajate maakondlike ainesektsioonide tööks ning maakondlike õpilas- ja noorteürituste läbiviimiseks JOLi. Vastavalt tasandusfondi eelnõule on see summa kokku 17010.- Volikogu otsustas need hariduskorralduslikud vahendid 100% ulatuses tsentraliseerida.
Aasta tagasi oli volikogus arutlusel Esna vana vallamaja saatus. Siis sõlmiti MTÜ Karesseniga tähtajatu rendileping hoone avalikuks kasutamiseks. Vahepeal on muutunud PRIA poolsed nõudmised rendilepingu tähtaja osas ning valminud ka ehitusprojekt vana vallamaja restaureerimiseks. Seepärast otsustas volikogu anda MTÜ-le Karessen Kareda külas Karesseni maaüksusel asuv Vana Esna vallamaja tasuta kasutusse 25 aastaks.
Otsustati algatada uue valla arengukava koostamine. Valla üks tähtsamaid dokumente peaks volikogus esimesele lugemisele jõudma juunis 2011., veebruaris-märtsis toimuvad ka avalikud arutelud ning avalikkuse kaasamine sellesse protsessi.
Volikogu muutis 2010.a. eelarvet ning võttis vastu ka 2010.a. lisaeelarve. Eelarve suurenes 456 930 krooni võrra. Eelarve muutmise ja lisaeelarve määrused saavad üles laetud valla kodulehele (ruumipuudusel need sedakorda vallalehe vahele ei mahtunud).
Volikogu komisjonid tegid kokkuvõtteid tehtud töödest ning peetud plaanidest, mina andsin aru lumetorm Moonika tagajärgedest ning jäätmetest. Samuti kõneldi 2011.a. eelarve koostamise protsessist ning Paide linna ettepanekust läbirääkimise alustamiseks haldusterritoriaalse reformi läbiviimiseks.
Seekord puudusid volikogu istungilt Tõnis Aas ja Lea Heinaste. Järgmisel korral koguneb volikogu 18. jaanuaril 2011. aastal.
Aitäh ka selle korra lahkele võõrustajale Enele!

18 detsember 2010

Minu kõne tänasel maavanema ja JOLi esimehe jõulueelsel vastuvõtul

Head inimesed!

Vahel mulle tundub, et ega tihedas elutempos ei jõuagi alati seda mõelda, mida elamine tähendab. Aga kas või korra aastas peaks leidma aega vaadata endasse ja näha ennast. Jõuluaeg on selleks just hea aeg. Kui me endasse vaatame, Järvamaa, siis millist pilti me näeme?

Järvamaa Omavalitsuste Liidu tasandil on ühe ja teise liikme suust kuuldud väljendit, et JOL on kriisis. Või kreenis. Või justkui oleksime me ära kaotanud koostöö ning igaüks oma nurgas nohistama hakanud. Aga – kui tuletada meelde vaid tükike seda, millega me tegelikult hakkama oleme saanud – siis pilt on teine. Sel aastal on pea kõik Järvamaa kohalike omavalituste volikogud võtnud vastu otsuse, et nad võtavad pikaajalise kohustuse Järvamaa Haigla uue hooldushaigla ehitamise kaasrahastamiseks; samuti on kõik otsustanud lisaraha leida Paidesse rajatava uue turismiinfokeskuse ehitamiseks. Kas need kaks pole head näited sellest, et Järvamaa koostöö elab ning heade asjade nimel leitakse nii tahtmist kui raha?

Ja kui tublid on olnud meie poolt või meie abil loodud asutused, kellest mitmed pidasid tänavu oma 10.sünnipäeva. Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskus on juba ammu Järvamaalt välja kasvanud nn Eesti jäätmehoolduskeskuseks ning saanud tugevaks koostööpartneriks riigiga. Järvamaa Ühistranspordikeskus on teinud väga tugevat lobby-tööd selleks, et meie poolt loodud süsteemi riigi poolt ei lõhutaks. Ja kui rääkida lühendite keeles, siis JAK on ju Eesti parim MAK. Kesk-Eesti Noorsootöökeskus, mis veel aasta alguses Noortekeskuse nime kandis, sai eelmisel nädalal Eesti Noorsootöö Keskuse tunnustuse projekti „Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal“ eest. See Järvamaa noorteaastal sündinud projekt on üks kolmest Eesti parimast noortega seotud koostööprojektist ning selle elluviimisesse on haaratud kümmekond Järvamaa organisatsiooni. Või AS Paide Vesi, mis on Paide linna aktsiaseltsist kasvanud Paide linna ja veel kuue omavalitsuse aktsiaseltsiks, ikka selle nimel, et üheskoos leida võimalus vee- ja kanalisatsiooniprobleemide lahendamiseks.

Kokkuvõttes, mõttekohaks ongi see – kui nö meie ühisasutused, tütred-pojad, elavad oma elu ja seda hästi, siis tinglikult vanem – JOL – jääb kiduraks. Et see kidurus ei muutuks põduruseks, selleks peame kõik koos pingutama.

Tegelikult oleme me tublid ning igati koostöövalmid, kuigi me oma tihedas elutempos kipume aeg-ajalt teisiti mõtlema. Ehk oli minu öeldus palju ka seda, mida me tegelikult teame ja tajume, kuid mida me võib-olla alati ja otsekoheselt välja ei ütle. Aga edasi minnes peab ikka ka tagasivaadeteks jätkuma aega. Meil läheb ju üldjoontes hästi! Muidugi, me peame väga jõuliselt hakkama tegutsema selles suunas, et Eestimaa ei hakkaks meenutama barankat, nagu professor Marju Lauristin Mäo arengukonverentsil vihjas. Statistika räägib meie kahjuks. Ja ka selle nimel, et meid ei tabaks sarnaseid ehmatusi, nagu Türi Kolledži ootamatu sulgemine.

Kuid mida öelda soovituseks järgmiseks aastaks: lubagem veidi rohkem koerust, tehkem üksteisele rohkem pai ja ärgem olgem nii karedad!

Imelist jõuluaega!

Pildil: Prandi külamaja raamatusse sissekannet tegemas; pildistas armas Anu :)

15 detsember 2010

"Aga riik annab teile ju lume koristuseks lisaraha..."

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel on üleval numbrid, mida Vabariigi Valitsus eraldab reservist avalikult kasutatavate kohalike teede hoiuks 2010.a. detsembrikuu raskete ilmaolude tõttu suurenenud lumetõrje tööde kulutuste kaasrahastamiseks. Järvamaa kogusumma on 641 300, sellest

Albu vald                                                                          38 500                   
Ambla vald                                                                       52 200
Imavere vald                                                                     27 700
Järva-Jaani vald                                                                54 300
Kareda vald                                                                      23 500
Koeru vald                                                                        56 800
Koigi vald                                                                         27 000
Paide vald                                                                         52 600
Roosna-Alliku vald                                                           25 000
Türi vald                                                                         179 300
Väätsa vald                                                                       34 300
Paide linn                                                                          70 100
Nojah. Abiks seegi, kuigi juba riigiteid on Kareda valla teenusepakkuja lumest puhastanud 20 tunni ulatuses ehk siis umbes poole eest sellest summast... Sellega on probleeme ning ilmselt peame koos Ida Regionaalse Maanteeametiga sellele lahendusele leidma. Ka täna hommikul oli Vodja-Esna ja Anna-Peetri tee veidi umbes, õnneks küll nõnda, et liikuma sai ning keegi vast kinni ei jäänud, kuid päris nii ka ei ole, et bussiliinide teed hoiame puhtad.

Eile käisime Taimo, Valduri ja Aivariga Jäva Kilval. Meil läks väga hästi. Kokkuvõttes olime tagantpoolt teised ja Järvamaa voorus olime eestpoolt teised... (kunagi räägiti sellistu lugu: Toimus NSV Liit - Ameerika kergejõustikumats. Jooksid kaks jooksjat ning ameeriklane võitis. Nõukogude ajalehed teatasid: "100 meetri jooksus finiseerus meie esindaja teisena, Ameerika jooksja oli eelviimane." )

Homme on volikogu eestseisus, seekord siis laiendatud variant, ootame ka teisi komisjoni esimehi, kes muidu eestseisuse koosseisu ei kuulu. 
Reedel  on aga Kareda Valla Majas jõululaat. Veel täna saab Terjele teada anda, kui on soovi tulla miskit müüma (terje@kareda.ee). Laat on 12st 15ni, kuid 12st on avatud ka õpituba, kus saab ise mesilasvahast küünlaid valmistada.
Reede on jällekord JOLiline. Seekord siis üldkoosolek, kus kõigi eelduste kohaselt nimetatakse ka uus JOLi juhatuse esimees ning valitakse esimene aseesimees, kes aasta pärast JOLi juhatuse esimeheks saab. Ning JOLi praegusest juhatuse esimehest saab II aseesimees :) Pärast seda on ka JOLi juhatuse esimehe ja maavanema jõuluvastuvõtt.
Ja pühapäeval matkama.

13 detsember 2010

Jah, ükskord on see kõik juba olnud

Üks pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna. Pilk õuele ja jääb üle vaid tõdeda - jah, ükskord on see kõik juba olnud. Aga millal, ei tea. Kunagi ammu, selliste minu vanaema lapsepõlve aegsetel talvedel. Ega sellist vaatepilti naljalt ei näegi. Alla meetrised mehed ei näe ilmselt üldsegi nende lumekuhilate vahelt kuskile. Reedel oli seda lund nõndapalju, et traktorid igale poole ei jõudnud ning lumelükkajad päästsid vaid abivajajaid. Neid, kes olid niimoodi lumme kinni jäänud, et lumi oli aknaklaasideni, ja neid, kel oli vaja ruttu sünnitama jõuda :) Jah, poest saia pole nii suure lumega vast osta vaja, aga mõni asi ikka tuleb kohe ära teha :)
Kurb, et üks meie inimene on selles tormis ja tuisus kaduma läinud. Täna tekkis lootusekiir, et Henno on üles leitud, kuid kahjuks osutus see koledaks infomüraks... 

Aga on ka ilusaid hetki - Peetri abikomando on Lääne-Eesti Päästekeskuse poolt valitud Aasta Tulijaks (eks see  ole lohutusauhind ka...) ning Eesti NoorsootööKeskus valis Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse projekti "ettevõtlikuks nooreks Järvamaal" üheks kolmeks parimaks koostööprojektiks tänavu.

Ja naabrimehele kõige kõvem kallistus sünnipäevaks!

08 detsember 2010

Vitamiinilaks

Jaht on alanud ka Järvamaal ning laupäevani on Paide Kultuurikeskuses võimalik vaadata erinevaid PÖFFi filme. Mina käisin eile vaatamas Kongo/Prantsusmaa filmi Benda Bilili. See oli dokumentaalfilm ühest Kongo erivärki ansamblist, mille liikmed olid põdenud lastehalvatust, kuid missugune elurõõm! Üks nende lugu, mis kannabki pealkirja "Lastehalvatus", on vaadatav/kuulutav siit. Kui tõlget ei loeks, ei usukski, et need tüübid papitüki peal magamisest ja vaktsineerimisest laulavad :). PÖFFi Järvamaale tooja - Helen Aasa - sai täna Järvamaa noorteaasta lõpetamisel ka ühe Noorteaasta Tähe - Vabatahtlik Noor. Aga veel rõõmsam olen ma selle üle, et üks täht tuli ka meite maile - nimelt on Andrus Kopliste nüüd tunnustatud kui Aasta Noortesõbralikum Isik! Tema paneb noored kitarri mängima, maailma läbi fotosilma vaatama ja lennukeid taevalaotusesse tiirutama ka... Ja seda kõigi oma teiste tegemiste kõrvalt. 
Hea meel oli ka selle üle, et aasta noortevaenulikuma teo tiitlile oli vaid üks kandidaat (seepärast hea meel, et kui neid vaenulikke asju oleks olnud palju, oleks asjad ju kurvad), aga kui Tartu Ülikooli rektoraadi kõrvu oleks kostnud see jalgademadin, mis saalist kostus... Et siis kõige noortevaenulikum on Türi Kolledži ootamatu sulgemisotsus. 

Täna koolitati ka omavalitsuste kriisikomisjone. Mina unustasin hommikul pea paberisse ja kriis läks mööda. Aga küsin homme Valduri käest täpselt järele, mida kõneldi. Igatahes kriisikomisjoni põhimäärus on meil vallavalitsuses nüüd kinnitatud ning järgmine kord peaks kinnitama ka selle komisjoni liikmed (seaduse järgi juhib seda komisjoni vallavanem ning komisjoni põhimääruse järgi on minu asendajaks ehitusspetsialist ehk Valdur). 

Et järgmise aasta alguses paanikaosakond töösse ei läheks, oleks paslik meelde tuletada, et jäätmevaldajad, kes on saanud korraldatud jäätmeveost vabastuse, peavad jaanuari keskpaigaks meile aru andma (täpsem info Taimolt - taimo@kareda.ee 3849023). Ja uuest perioodist ehk 1. märtsist on jäätmeveost vabastamine väga-väga suureks erandiks, mitte aga reegliks. 

Ja 15. detsembriks ootab Maret infot ja materjale detsembrikuise vallalehe jaoks. Ja eestielu.ee portaalist saab ka vallalehe infot kaeda.

06 detsember 2010

"Mõttele siis paremale tulin - sõitsin Karedale"

Pealkirjas on väike tükikene sellest luuletusest, mis Margus Konnula ehk Contra bussisõidul Peetri poole kirja pani. Laupäeval saadeti tänavust lugemisaastat lõbusalt koos tema ja Jüri Hennoga ära. Jüri Henno on kirjastaja ning laulu- ja luulemees, kes Kareda kandiga ka seotud. Tema olevat lõpuks kõik osalejad laulu sisse ka laulnud :)
Ja play-offi turniir Ida-Järvamaa mudaliigas korvpallis oli laupäeval ka. Fanfaarihelid kõlagu, selle turniiri võitsid ära Kareda poisid. 
Ja pühapäeval kõlas Järva-Jaani kirikus Maarjamissa. Termomeeter näitas küll 6,8 soojakraadi, aga uskumatult rõske ja külm oli! 

Täna oli päev majandus- ja eelarvekomisjoni päralt. Kõik jõudsid läbi tuisuvaalude pärale. Jah, sellist talve me ju tahtsimegi! (peab vist ikka endale uued suusad ostma...)
Ja homme on JOL. Jälle, jah. Meil lihtsalt meeldib koos käia ja arutada. Seekord siis 2011.a. teemaks. Kuna osa liikmeid on esitanud tegevuskavasse väga konkreetsed ettepanekud, tuleb need läbi kaaluda/vaagida. Nii, et hundid saaks söönud ja mõni lammas jääks ka terveks.

Aga Esna kitsed on täitsa olemas! (Teemavahetus tuli nüüd paremini välja, kui ühel minu tuttaval, kes suudab ühe lausega ära rääkida selle, mis maksab millises poes leib, kes kellest lahku on läinud ning mida ta eile õhtul telekast vaatas). Aga jah. Aital ja Jaanil on uhke kitsekari ning varsti püsti ja töös ka meierei ning siis saab maitsvat kitsejuustu...

See nädal toob mitmeid "maitsvaid" ja "mittemaitsvaid" uudiseid ja tegevusi. Väga uhke oli lugeda, et JAK on parim MAK :) Ehk siis EAS tunnistas Järvamaa Arenduskeskuse 2010.a. parimaks keskuseks Eestis. Ja mul on tunne, et ühe üleriigilise tunnustuse osaliseks võib sel nädalal saada ka üks teine nn JOLi tütar...Aga iga asi omal ajal :) Kristjani idee IT-agentuuri rajamisest meeldib mulle ka...

02 detsember 2010

Kas aeglemine meitlates on teie meelest õk? *

Lubasin detsembri alguses tagasi olla, et oma kajamisse miskit uut kirjutada. Olengi. Täna Vabariigi Valitsuses kinnitatud nn õhumüügitabelis meie kolme objekti 66 müüdava hulgas polnud. Ehk leidub co2 ostjaid ka edaspidi ning kõik andmed esitanud kov-id (neid oli siis üle Eesti 80%) saavad oma objekte energiasäästlikumaks muuta.

Rääkida on aga nii palju, et teen seekord hoopiski hästi lühidalt ja ütlen paari lausega, mis nädalavahetusel toimumas:

Laupäeval lõpetatakse uhkelt lugemisaastat. Kell 19.00 algab Peetri kooli saalis kohvik-klubi õhtu. Lugejatega kohtuvad luuletaja Contra (Margus Konnula), kitarri mängib ja laulab kirjastuse Kodutrükk direktor Jüri Henno.
Ka Ida-Järvamaa mudaliiga korvpallis saab oma laupäeval oma lõpliku lahenduse. Kell 11.00 algab play-offi turniir ning kuna Kareda poisid olid põhiturniiri võitjad, peetakse väikene lõpuüritus meie majas. 
Ja pühapäeval kell 12.00 on Järva-Jaani kirikus Maarjamissa. Kaasa teenib Järva-Peetri ja Anna koguduste segakoor Petra ning Järva-Jaani koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder ja Järva-Peetri koguduse õpetaja Lea Heinaste.  

* pealkiri varastatud Postimehelt. Minu meelest on teatud mahuni täitsa õk :)

17 november 2010

Shalom *

Teen sedakorda lühidalt. Täna hommikul käisime Valduriga ASis Paide Vesi väikesel nõupidamisel. Natukene on vaja veel täiustada vee- ja kanalisatsiooniprojektiga seonduvat, hange kuulutatakse välja üsna pea ja projekteerimiseks läheb 2011.a. II kvartalis.
Eilne volikogu istung oli pikk ja põhjalik. MTÜ Peetri Küla Seltsile anti 10 aastaks tasuta kasutada mõned seni kasutusest väljas olevad ruumid koolimajast. JOLi 2011.a. liikmemaksu suuruse arvestamise eelnõusse teeme ettepaneku liikmemaksu nn võrdse osa vähendamiseks, et liikmete liikmemaks ühe elaniku põhiselt arvutatuna oleks võrdsem. Praeguse eelnõu järgi maksab üks Kareda valla elanik JOLi 88 krooni, Paide linna elanik aga 38 krooni.... Tänasest reedeni on Siiri koos teiste omavalitsusjuhtidega MINWA projekti raames õppereisil Soomes. Otsitakse ideid MINWA edasiseks rakendamiseks Järvamaal ning saadakse infot hajaasustuse veeprobleemide lahendamisest Soomes. Enampakkumise korras läheb müüki Peetris asuv Kesktee 9 kinnistu. Volikogu otsustas ka välja astuda Eesti Maaomavalitsuste Liidust, kuna meie arvates ei ole liit suutnud oma liikmete huvisid piisavalt kaitsta. Seoses euro kasutusele võtmisega muudeti mitmeid volikogu määruseid/otsuseid (nt 2000 krooni asemel on nüüd 127,82 eurot...). Maamaksu maksumäär jäi ka järgmiseks aastaks samaks (et siis 2,0% haritava maa ja loodusliku rohumaa eest ja 2,5% ülejäänu eest). 2010.a. lisaeelarve ja eelarve muutmise otsustas volikogu lükata järgmise volikogu istungi päevakorda. Kinnitati ka üks hajaasustuse veeprogrammi projekti aruanne. 
* Shalom tähendab heebrea keeles nii tervitust kui hüvastijättu. Mina teen siia järgmise sissekande detsembri alguses. Shalom, Jerusalemm. Shalom, ...

15 november 2010

Sotsiaalse sidususe ministeerium Järvamaale!

Visioonikonverentsil visati õhku mõte, et põllumajandusministeerium võiks olla Järvamaal. Täna Järvamaa kodanikuühiskonna arengukava koostamise juhtgrupi koosolekult tekkis uitmõttena mõte, et siin võiks olla ka sotsiaalse sidususe ministeerium :) Igatahes üritasime me täna vastata väga erinevatele kodanikuühiskonda ja Järvamaa avalikku ruumi puudutavatele küsimustele. Eelmisel aastal peeti Järvamaa esimest kodanikuühiskonna konverentsi, mis tookord kodanikuharidusele keskendus, seekord on konverents 23. novembril Koigis. Tasub minna! (Mina küll teatud "logistilistel põhjustel" seekord ei lähe).

Olen ühest ja teisest asjast rääkimata jätnud. Näiteks sellest, et meie konstaabel Mati Seire sai Politseiameti aastapäeva eel Lääne Prefektuuri teenetemärgi. Ja sellest, et 5. novembril valiti Peetri kooli ja lasteaia lastevanemate hulgast uued liikmed hoolekogusse (Kaidi-Ly Välb, Külli Majori, Birgit Itse, Tarvo Krönkvist, Relika Pedoson). 
Nädalavahetusel sai kino (no see Diskotantsija film oli ikka võimas :)), reede õhtul kaua raamatukogus olla, sporti teha, raudteetammi puhastada... Kes osales, see teab.
Homse volikogu päevakord on aga selline (mida otsustati, sellest siis homme):
1. Järvamaa Omavalitsuste Liidu 2011.a. tegevuskava ja liikmemaksu suuruse arvestamise heakskiitmine ning 2011.a. eelarve eelnõusse ettepanekute tegemine. (T. Pobbol)
2. Õppereisile lubamine. (T. Pobbol)
3. Vallavara võõrandamine. (T. Pobbol)
4. Eesti Maaomavalitsuste Liidust väljaastumine ja esindajate tagasikutsumine. (S. Tammiste)
5. Kareda Vallavolikogu määruste muutmine seoses euro kasutusele võtmisega. (H. Plukk)
6. Kareda Vallavolikogu otsuste muutmine seoses euro kasutusele võtmisega. (H. Plukk)
7. Maamaksu maksumäära kehtestamine. (T. Jätsa)
8. Kareda valla 2010.a. eelarve muutmine. (T. Pobbol)
9. Kareda valla 2010.a. lisaeelarve vastu võtmine. (T. Pobbol)
10. Hajaasustuse veeprogrammi projekti aruande heakskiitmine. (V. Permanson)

11 november 2010

Mis riigi asumaad on olnud Gambia ja Ruhnu? *

Teisipäeval oli vallavalitsuse istung. Kõige olulisem punkt oli veeteenuse hinna kooskõlastamisest. Vastavalt uuele monopolide hinnapiirangute kehtestamise seadusele esitas AS Paide Vesi kui teenusepakkuja hinnataotluse veeteenuse hinna kooskõlastamiseks. Uus hind on seotud Põltsamaa-Pedja veemajandusprojekti elluviimisega. Alates 1. jaanuarist hakkab tasu võetud vee eest olema 0,72 eurot/m3 ning tasu reovee ärajuhtimise eest eluruumidest 1,16 eurot/m3 ning mitteeluruumidest 1,69 eurot/m3. Täpsemalt saab veeteenuse uue hinna põhjustest lugeda järgmisest vallalehest (millesse kaastöid ootab Maret 18. novembrini).

Õhtul Türil toimunud Järva Kilval läks meie Karedate võistkonnal nii halvasti, et isegi viimasest kohast ja viimase koha eriauhinnast jäi üks punkt puudu. Ei olnud meie õhtu J

Eile olin pealinnas koolitusel. Teada sain nt seda, et koolituse mõju kestab 100 päeva J Ja sotsiaalset investeeringu tulusust (SROI) õppisin ka arvutama (selle mõiste taga on umbes selline jutt: see on tulemusorienteeritud mõõtmisvahend, mis aitab aru saada ja kvantifitseerida sotsiaalset, keskkondlikke ja majanduslikke väärtusi. SROI on suhtarv, mis näita, kui palju rahas väljendatud väärtust luuakse tehtud kulude suhtes… J ) Tegelikult õppisin muud ka…

Täna peeti Türil visioonikonverentsi. Mõnest ettekandest jäi mõni asi ka kõrva taha J Mõned näited siis:
Maakonna visioonidest, väljakutsetest ja arenguunistustest aastatel 1990-2009 rääkisid Toomas Tippi, Ülo Peets ja Üllar Vahtramäe. Toomas rääkis 2000.a. „hullumeelsest ideest“ ehk haldusterritoriaalsest reformist, mille järgi olnuks Järvamaal 4 omavalitsust. 3 Lõuna-Järvamaa valda + Türi linn on selle idee Türi vallaks liitnud. Omal ajal oli sellise jaotusega nõus veel 2 omavalitsust (ja kõlanud viktoriiniküsimusele ei teadnud keegi vastata, et need olid Koeru ja Kareda).
Maavanem Tiina Oraste rääkis Järvamaast arvudes ja võrdlustes. Aastal 2017 on gümnaasiumiõpilaste arv 57% gümnaasiumiõpilaste arvust aastal 2008. Seda siis õpilasrännet ja muud taolist arvestamata (sic!). Ja maavanem tõi kuuldavale oma haldusterritoriaalse reformi idee, millest ma seni kuulnud polnud – et Järvamaale mahuks 3 omavalitsust – 2 valda + linn.
Vast üks kõige nauditavam ettekanne oli EEK peatoimetajalt Hardo Aasmäelt. Tema mõtted: põllumajandusministeerium võiks olla Järvamaal! (Varem oli Tiina rääkinud sellest, et Järvamaalt „kaovad ära“ haritud 25-35 aastased naised ning Hardo Aasmäe arvas, et need muidu parematele jahimaadele minevad naised tuleb sellesse põllumajandusministeeriumisse tööle panna J ) Samuti arvas Aasmäe, et Berliini ei peaks saama ei Pärnust ega Tartust, vaid Raplast ja Türilt (seda siis uut planeeritavat raudteed pidi). Rõhutas temagi põllumajanduse tähtsust ning ütles, et maailma toidukriisi pärast on Järvamaa põllumajandust eriti vaja (kuigi endiste 20 ha suuruste talude asemel suudab nüüd üks mees 400 ha põldu ära harida). Ja Tln-Tartu koos normaalse rongiühendusega tuleb toimima saada (Aasmäe nägi võimalust ka uue raudtee ehitamiseks), sest Tartu on kõige ligipääsmatum ülikoolilinn Euroopas.
Põhjamaade Investeerimispanga asepresident Gunnar Okk tõi välja, mida toob euro (kaob rahavahetuse vajadus ja konventeerimistasu; kasvab Eesti finantsstabiilsus ja rahvusvaheline usaldusväärsus; Eesti eristub selgemini Lätist ja Leedust; Eestis ja Soomes sama raha (ainsana Põhja-Euroopas, kusjuures), pikas perspektiivis soodustab majanduskasvu…) ning argumendid, miks peaks välisinvestor Järvamaale investeerima, peitusid tema arvates madalates tööjõukuludes, piisavas hulgas kohaliku haritud tööjõu olemasolus, soodsas logistilises asendis, läbipaistvates ja selgetes kohalikes otsustusprotsessides ning võib-olla sentimentaalsetes põhjustes ka J Midagi igatahes tegema peab, sest Järvamaal, kus elab 5% Eesti elanikkonnast, toodetakse vaid 2% SKPst.
Jaanus Murakas ütles oma videoettekandes, et vaja on sektoripõhist mõtlemist riigi poolt. Järvamaal saab põllumajandust vaid arendada, mitte seda lõpetada. Teadmistepõhist majandust on vaja eelkõige traditsioonilistes majandusvaldkondades. „Mida me räägime kosmoseriigist, kui maa pole kasumlikult kasutatud ja näljane Venemaa turg on kõrval..
Liisi Vahtramäe on tüdruk, kes Peetri koolist on jõudnud Essexisse. Tema arvates oleks vaja paindlikumat haridussüsteemi ja väiksemaid klasse „Need kõlavad kui poliitikute loosungid, aga on tegelikult mõistlikud mõtted.“
Eiki Ilves  rääkis Mäo ja Särevere vahelistest planeeringutest. Et headel aegadel on sellesse 17km pikkusesse koridori (kus elab ½ Järvamaa rahvast) planeeritud 250 uut tootmis- ja ärikrunti, kuid neist hoonestatud on 250.
Subjektiivsetel põhjustel meeldis mulle päevast kõige rohkem Järvamaa Noortekogu juhatuse esimehe Jaanika Aasa ettekanne. Tema põhirõhk oli, et noori tuleb rohkem kaasata nii KOVide kui mittetulundussektori töösse ning Järvamaa kooliõpetajad peavad aru saama ettevõtlustemaatika olulisusest õppeprogrammis.

Visioonilt ruttasin volikogu eestseisusesse. Volikogu päevakord saab olema 10 punkti pikk, aga mida see 10 punkti endas sisaldab, räägin järgmine kord.

Lisaks kõigele varem väljareklaamitule – homme on raamatukogus raamatukogu öö.

Tänane pilt on ükskord netist leitud. Oli tuju see täna siia panna J

* Ruhnu ja Gambia on Kuramaa hertsogiriigi asumaad olnud, aga seda Kilval ei küsitud, aga seda ma oleks teadnud J

08 november 2010

"Palju unistusi ja olge tublid!"*

Meie majas on nüüd natukene rohkem avastamisrõõmu. Reedest on vallavalitsuse ruumides välja pandud Kaitseliidu Järva ringkonna Peetri rühma kodutütarde käsitöökaardid. Näitus on avatud 5.11-19.11. Alates 22.11. on avatud näitusmüük. Iga kaart maksab 15.- Saadud tulu on heategevuslik ja kasutatakse tüdrukute soovil sihtotstarbeliselt Peetri kooli remondiks. Väga kihvtid kaardid on, ausõna!
Tänasest on vallavalitsuse kollases koridoris vaatamiseks väljas Kadri Roosi Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise osakonnas valminud magistritöö "Elu keset Eestit"(millele ma ühel, teisel ja kolmandalgi korral vihjanud olen). Kadri ise kirjutab: Töö keskendub maamaastikus toimuvatele muutustele ning nende mõtestamisele. Töö peamine tees on järgmine: maamaastik on tänapäeval suurt ruumi vajavate hobide toimumispaik ning muutustega edukalt hakkama saamiseks on vaja esmalt muuta väärtushinnanguid maastikku suhtumises.
Töö graafilises osas pakutakse välja ka ruumilisi visioone maamaastikul toimuvate muutuste suunamiseks ja linn-maa suunaliste seoste arendamiseks.
Hea uudis on see, et Eesti Posti Peetri Postkontor on nüüd varasemast veidi kauem lahti. Et siis esmaspäevast reedeni 9.00-12.30. Ja veel parem uudis on see, et talv on ukse ees. Eelmisel aastal oli lund nõndapalju, et ei tahtnud kuskile ära mahtuda. Siit ka palve kõikidele, kelle teeotsi lumest puhtaks pühitakse - et miskit olulist peale lume ära ei koristataks, tasuks lillepotid jms teeäärtest kaugemale tõsta. Muidu võib katki minna nii lillepott kui traktor.
Aga enne lume tulekut on veel palju teha. Selle nädala plaani mahub veel peale tänast majandus- ja eelavekomisjoni koosolekut homne vallavalitsuse istung, kus põhiaur läheb seekord volikogu eelnõude läbivaatamisele. Ja - homse Ringmikrofoni saate üks nädala teo kandidaate on Peetri abikomando loomine :) Kolmapäeval olen Tallinnas koolitusel, kus käisin ka kaks nädalat tagasi ja kus räägitakse KOVi õigusaktide ja otsuste mõjude analüüsist. KENK korraldab siis ka karjäärimessikese Lingid tulevikku  ja vallamajas on kell 14 JAPi infopäev ja kell 16.30 suupillikoolitus. Neljapäeval on Järvamaa visioonikoverents ja volikogu eestseisus. Järgmise teisipäeva volikogu istungi päevakord tuleb parasjagu pikk. Ja reedel peab Väätsa Prügila oma 10. sünnipäeva. Ja Järvamaa Noortekogu juhatuse koosolek on ka. Laupäeval on see "paras hetk on hingata sisse, paras hetk on hingata välja" päev ja pühapäeval on kirikuõpetaja Lea Heinaste 65. sünnipäeva tänujumalateenistus ja õhtul nostalgiline kinoõhtu, mille reklaam on eelmises postituses.
* Ahjaa, pealkiri siis täna ühe vallakodaniku pandud. Hüüdis mulle nõnda telefonikõne lõppu. Võtsin täitmiseks.

P.S. Ma võtan sõnad tagasi selles osas, mis puudutab seda paras hetk on hingata sisse... päeva. Postkastis oli nüüd sellise algusega kiri, olgem kohal :)

Triin Pobboli ja paljude teiste mõtte teostamist jätkatakse  13. novembril Roosna-Alliku vallas, eestvedajaks Sven Aluste. Plaanis on teha talgute korras jälle läbitavaks Vodja-Öötla raudteetammi lõik. Talgutele kogunemine toimub kell 11 Vodja mõisa ees, kus saab kuulda raudteetammi kohta väikest tutvustavat lugu.

05 november 2010

03 november 2010

Mustvalge maailma suhtelisus

Püüdnud siis mees välja kuldkalakese. See jälle paluma, lase vette, täidan sinu kolm soovi. 
Mehel soovid: et oleks ilmatu rikas, et oleks maailmakuulus ja et tal oleks ilus naine. 
Hommikul äratab voodiserval meest piltilus naine: 
"Kallis Ferdinand, ärka üles, me peame kohe Sarajevosse sõitma." 
Vot nii. Eile sai naabrimees Aldost endine naabrimees ja täna oli Järva portaalis uudislugu sellest, et Järva-Jaani ja Ambla vallavolikogud on loonud haridusalase ühiskomisjoni (kirjutasin siia esimese hooga Järva-Jaani asemel Koeru, aga aitäh Artole märkamast ja teada andmast :) ). Minu päev sisaldas KENKi nõukogu koosolekut ja JOLi juhatust (mida Veljo puudumisel nö prooviks juhtida sain). KENKis on tehtud tublit projektitööd ning lisaks tavapärasele õppe- ja karjäärinõustamisele on käimas mitmed maakondlikud projektid (nt programm "Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal", mille ENTK noorsootöötajate tunnustamisele kui aasta koostööprojekti esitasin). JOL oli JOLiline, mis ma muud öelda oskan :) Muude otsuste kõrval räägiti ka maksu- ja tolliameti infodest, maamaksu eest ollakse võlgu rohkem kui 50 000 krooni, viivist summadelt jookseb üsna kiiresti ja sellest ei pääse...
Eile saime teada ka selle, kui palju 28. augustil ohtlike jäätmete kogumisringil erinevaid jäätmeid kokku koguti: 6 kilo patareisid, 250 kg vanu värve/lakke/liime, 85 kg vana õli, 20 kg õlifiltreid, 45 kg kemikaale, 15 kg ravimeid ja 2090 kg elektroonikaseadmeid. Ei kujuta ette, kas need vanad külmkapid kuurinurkadest ja kelditest kunagi otsa ka saavad :) Maa-amet on andnud ka ülevaate reformimata riigimaa kohta. Meil on 9161 ha-st 1483 reformimata, sellest 762 hektarit soovib riik omale. 
Ja Järvamaa visioonikonverentsile ja Põhja-Eesti Turismikonverentsile tasub end registreerida. Järgmisel kolmapäeval on meie majas ka JAPi infopäev.
Nii et kummikud jalga, mütsid pähe ja maailma paremaks arutama!

01 november 2010

Kui lihtsalt asjad käivad!

Ainult eelmisest kevadest saadik ootamist ja veidike muudatusi ja Päästeameti ning Lääne-Eesti Päästekeskused allkirjastasid meie lepingu Peetri abikomando loomiseks! Üks vana pilt tuletõrjeautost ka selle tähistamiseks! Leping ütleb, et abikomando kaasatakse päästetöödele Häirekeskuse poolt antava väljasõidukorralduse alusel, mis tuleneb kas päästekeskuse väljasõiduplaanist, päästetöö juhi korraldusest või Päästekeskuse regiooni vastutava korrapidaja korraldusest. Nüüd ei jää üle muud, kui loota, et abikomandol võimalikult vähe tööd oleks!
Täna tutvusime koos MTÜ Karesseni juhatusega Esna vana vallamaja renoveerimisplaaniga. Ma eile küll kirjutasin, et küll Tõnu järgmises vallalehes kirjutab, mida põnevat laupäeval arheoloogiapäeval leiti, aga sellest kõneleb minu teada ka homne Järva Teataja. Aga vana vallamaja plaan mulle esimese hooga meeldis - on ühendatud nii vana säilitamine kui hoone praktiline kasutamine. Ja kultuurikomisjoni koosolek oli ka, 30. detsember pole enam mägede taga ja siis tuleb vana aasta ühiselt ära saata. Paras aeg on uusi plaane ka tegema hakata. Kes sel aastal veel tantsida ei oska, võtku teadmiseks, et järgmise aasta alguses algab seltskonnatantsukursus, kus kõik huvilised osaleda saavad. Ja kodutütred on meil aktiivsed! Kohe varsti hakkab vallamajas toimuma nende tehtud kaartide näitus-müük, aga sellest edaspidi.
Vanadest plaanidest nõndapalju, et tegeleme ka kinnisvara müügiga. Meie kodulehel on 3 maja üles loetud ning tingimisruumi on ka.

Homme on aga hingedepäev ja minu blogi jääb sissekandeta. Homne hommik on suunatud naabritele ja nende tegemistele. Kell 19.00 on aga Järva-Peetri kirikus hingedepäeva kontsert-palvus, laulab segakoor Petra.

31 oktoober 2010

"Noh, see on ju tavaline tsement..."


... vastas eile giidi küsimusele, mis stiilis on ehitatud Turaida loss, üks koolipoiss. Tegelikult on Turaida piiskopilinnus gooti stiilis ja 13. sajandist (aga nagu Paide vallitorngi, siis sisuliselt on tegemist "uusehitisega"). Veidi "nooremad" on aga need hindamatud aarded, mis Öötla mees Aivar Piirsalu leidis. Sellest kõneles nii Järva Teataja kui ka Ringvaade. Ja mida põnevat laupäeval arheoloogiapäeval leiti, sellest kirjutab Tõnu Taal järgmises vallalehes (kui mitte varem :)) Täna käisin üle uskumatult pika aja bowlingut mängimas. Veskisillal on lahe segapaarismängu võistlus. Mängu moto on - segapaarismäng - see on siis, kui üks mängib ja teine segab. Mul tuli see segamise osa laitmatult välja, aga keegi peab ju kokkuvõttes viimaseks ka jääma :)
Ja nagu tavaks - üks koeralugu. Meil on muidu ikka nii, et otsime omanikku, aga nüüd on nii, et otsime koera. Tommi läks kaduma Öötlast. Ta on sõbralik ja hundikoera sarnane, saba rullis nagu laikal. Omaniku number on 53477764, aga mulle võib ka helistada (5207938).


Järgmisesse nädalasse mahub JÜTKi 10. aastapäev (ehk muutub riigipoliitika ja 11. sünnipäev järgmisel aastal ei jää kavandatavate reformide tõttu viimaseks... ), KENKi nõukogu koosolek, JOLi juhatus.. Aga see on juba järgmise nädala lugu...

27 oktoober 2010

Supervisioonist otsuste hindamiseni. Hästi lühidalt.

Eile istusime Imavere, Koigi ja Järva-Jaani inimestega koos ja arutasime üksikasjalikumalt läbi selle projekti, mille me koos järgmiseks esmaspäevaks Innovele tervislike valikute soodustamise meetmesse esitame. Räägib see supervisioonist ja psühhosotsiaalsest keskkonnast ja millest veel :) Ja majandus- ja eelarvekomisjoni koosolek oli ka. Saame kahe nädala pärast jälle kokku ja siis on olemas ka selle aasta 2. ja viimane lisaeelarve ja eelarve muudatus.
Täna olin terve päeva pealinna manu. Geomedia tegi koolitust kohaliku omavalitsuse õigusaktide ja otsuste mõjude analüüsist. Rivo Noorkõiv rääkis otsuste mõjude analüüsist üldisemas plaanis ja Tähve Milt finantsriskide hindamisest. 
Homme on selle nädala esimene neljapäev. Õhtul olen kutsutud Peetri Küla Seltsi juhatuse koosolekule. Arutame läbi, mis saama hakkab :)
Ja viimane aeg on hakata selle uue rahaga harjuma...

25 oktoober 2010

"Mõni inimene ise ongi nagu muinasjutt"

Reede oli JOLiline. Kui järgmise aasta liikmemaksu suuruse ja eelarve üle oli parasjagu vaieldud, oli kord Päästeameti infodel. Räägiti ka vabatahtlikest päästjatest. Teoreetiliselt peaks olema Järvamaa viis lepingut vabatahtlikega, aga meie leping on üsna mitmendat korda allkirjastamisel ja see jant on kestnud eelmisest kevast saadik.. Aga päästeametnik lohutas ja ütles, et Lääne-Eesti Päästekeskuse rekordit me ei hoia, sest eelmisel aastal oli vald, Kaiu vald Raplamaal, kus lepingut sõlmiti viis korda. Nojah, kuidagi väga tuttav koht see Kaiu vald :)
Laupäeval oli Roosna-Alliku ja Kareda valdades tutvusmisringkäigul 50 Kodukandi tegelast Jõgevamaalt. Päeva jooksul käisid nad Vodja koolis, Viisu rahvamajas, Roosna-Alliku mõisas, "põhumaja-Svenil" külas, Esna seltsimajas, Esna vanas vallamajas, Kilplas ja Vabadussõja teemapargis. Ja Kareda Valla Majas. Muidugi, inimene, kes satub Kareda Valla Majja esimest korda, satub teatavasse segadusse, et mida maja... See oli vist eelmisel suvel, kui sinna majja minu kabinetti sattus üks inglane, vist Liverpoolist. Noormees kavatses sõita jalgrattal Tallinnast... no enam ei mäleta kuhu, aga kuskile Venemaale, ja arvas, et Kareda Valla Maja on kaubanduskeskus. Kui olime vallamaja trepil temaga tükk aega juttu rääkinud, vaatas ta seda maja korra veel ja küsis väga tõsiselt, miks ometi selline üüratu hoone ehitatud on :) Jah, tuli see lugu meelde praegu.
Ja mudaliiga järjekordne etapp oli ka. Meie poisid võitsid jälle. Sel laupäeval on etapp minu teada Koerus ja meil "vaba päev".
Täna oli JAPi üldkoosolek. Segadust oli, aga kokkuvõttes said kõik asjad otsustatud. Ja see nädal toob veel homse majandus- ja eelarvekomisjoni koosoleku. Ülehomme olen Tallinnas koolitusel, mis räägib kohalike omavalitsuste otsuste mõjudest. Ja neljapäeval teeb Järvamaa arenduskeskus arengupäeva Kareda ja Koigi valdade asjahuvilistele. Lisainfo sellest sündmusest on siin.

Ja pealkiri siis ühes laulust, mida täna JAPi üldkoosoleku alguses Andruse ja tema õpilase esituses kuulsin. Muinaslood on imelised, neis on peidus naer ja nutt, mõni inimene ise ongi nagu muinasjutt... (ja pildil üks väikene kaart, mis ühele toredale inimesele kunagi tehtud sai...)
Ma pidin ühest ja teisest asjast veel kirjutama, aga see on ühe ja teise korra jutt.

21 oktoober 2010

"See kuupäev oli reede"

Järgmise aasta veebruaris lõppeb leping praeguse olmeprügivedajaga Ragn-Sellsiga. Kes on märtsist uus vedaja (võimalik, et see on seesama firma, aga võimalik, et keegi teine), selgub lähiajal. Aga üks oluline teema vajab meelde tuletamist ka seoses uue jäätmeseaduse muudatusega. Nimelt on nii, et "seoses seaduse uue muudatusega tuleb korraldatud jäätmeveoga mitteliitujal (jäätmevaldajal) esitada iga-aastaselt hiljemalt järgmise aasta 20.jaanuariks kohalikule vallavalitsusele kirjalik kinnitus, et kinnistul ei ole eelmise aasta kestel elatud või kinnistut ei ole kasutatud. Kui seda kinnitust 20.jaanuariks omavalitsusse pole saabunud, loetakse jäätmevaldaja alates 21.jaanuarist korraldatud jäätmeveoga liitunuks." See tähendab seda, et kõik suvilaomanikud, kes oma suvilat aeg-ajalt kasutavad, kuid on korraldatud jäätmeveost vabastatud (ja neid on nii meil kui ka teistel... parasjagu), liidetakse automaatselt jäätmeveoga ja üldjuhul neile mingisuguseid erandeid ei tehta (ülejäänud vabastatutest rääkimata...).

Kuna teisipäevases volikogus tõstatus tugevalt valla turvalisuse küsimus, kohtusin täna ühe selle ala spetsialistiga. Võib-olla mõtleme midagi välja ja võib-olla püüame tulevikus pahalaste teod lindile. Ja homme on JOLi üldkoosolek. Ja ülehomme on Jõgevamaa kodukandi rahvas tutvumas Kareda ja Roosna-Alliku valdadega. Ja Mudaliiga etapp on ka, sel korral siis Koigis. Eelmine kord mängisime Järva-Jaaniga ja viskasime "natukene" rohkem, tulemuseks sai 125:37

19 oktoober 2010

Mida teha kalmistult varastatud prügikastiga?

Mina ei oska tõesti öelda. Mind on kasvatatud nii, et tean, et surnuaialt midagi kaasa ei tooda. Ja kuskilt mujalt ka muidugi miskit näppu ei jää. Aga näed, üks kohe armastab neid Kadastiku kalmistu prügikaste... Märkasime seda eile Valduriga, kui me oma "vallatiirul" olime. Oli kuidagi naljakas vaatepilt, kui kogu prügi piinliku täpsusega ühte hunnikusse valatud oli. Või noh, mis siin naljakat on, kohe väga kurb on. See polnud esimene Kadastikult kadunud prügikast ja arvatavasti ei jää ka viimaseks... Oh mõistust.
Samamoodi kaovad viimasel ajal igasugused kuulutused ja teated kuulutustetahvlilt poe eest ja Peetri bussijaamast. Ma lolli järjekindlusega üritan neid bussiaegu sinna toppida, lollil ikka lolli aru, ehk ükskord on ikka nii, et "targem annab järele" ja vähemalt bussiajad püsivad...  :)

Aga nüüd panen siia vaid vallalehe jaoks mõeldud volikogu istungi kokkuvõtte ja lähen kaen, kuidas endised ja praegused naabrimehed tennist mängivad. Homme ootab JOLi töökoosolek ja tervislike valikute ja eluviiside soodustamise meetmest raha taotlemise nõupidamine. Ja Peetri kooli hoolekogu koosolek ka. 
Ja reklaamiminutid: sel reedel on Paides kogukonnakeskuses Kadri Roosi ettekanne "Elu keset Eestit". Mina olen seda ettekannet kord Esna mõisas kuulanud, aga see ei tähenda, et ma seda uuesti teha ei tahaks :) Ja varsti on Kadri töö vaatamiseks väljas Kareda Valla Maja kollases koridoris. Kuna selles töös on ka tükike vana raudteetammi, siis fotomeenutus meie kevadisest matkast...

Oktoobrikuisel istungil otsustas volikogu võtta pikaajalise varalise kohustuse AS-i Järvamaa Haigla uue hooldushaigla ehituse rahastamiseks. Järvamaa Haigla, mille aktsionärid on Järvamaa omavalitsused ja Tapa vald, on esitanud taotluse ning saanud positiivse rahastamisotsuse uue hoodlushaigla rajamiseks. Kogu investeeringu maksumus on 25 494 273 Eesti krooni ning omaosaluse suurus ca 9,2 miljonit Eesti krooni, millele lisandub intress ca 2,5 miljonit Eesti krooni. Kuna Kareda valla osalus AS-s Järvamaa Haigla on 4,125%, siis kujuneb omafinanstseeringu katmisel Kareda valla osaluseks kokku 482 625 krooni - 30845,35 eurot ning see jagatakse võrdselt 10 aastasele perioodile. Seega sihtfinantseeritakse AS Järvamaa Haiglat alates 01. 01. 2012. a. kuni 31.12. 2021. A 48 262,50 Eesti krooniga  ehk 3 084,54 euroga aastas.
Kuna 9.06.2010 vastu võetud ja 01.09.2010 kehtima hakanud koolieelse lasteasutuse seaduse muudatusega on koolieelsete lasteasutuste juhid direktorid, muudeti Peetri Lasteaia põhimäärust nii, et sõna „juhataja“ asendati sõnaga „direktor“.
Paide linn on algatanud strateegiadokumendi „Hariduse arengusuunad Paide linnas ja Süda-Järvamaal 2011-2016“ koostamise. Strateegiadokumendi koostamise eesmärgid on: koondada ühte arengudokumenti Paide linna ja Süda-Järvamaa haridusvõrgu kaasajastatud statistilised andmed; leida Paide linna ja naaberomavalitsuste koostöös kokkulepped haridusvõrgu arendamisest aastatel 2011-2016; võimaldada elanikele kvaliteetse haridusteenuse kättesaadavus kogu piirkonnas. Volikogu otsusas osaleda selle strateegiadokumendi koostamises ning nimetada omavalitsusüleste töörühmade liikmeteks: alusharidus – Ene Reinla, üldharidus – Ene Reinla, täiskasvanuharidus – Kaidi-Ly Välb, huviharidus – Tuuli Järva, hariduspoliitika – Siiri Tammiste.
Kuna Vahur Palu ei ole enam vallavalitsuse liige, otsustati Järvamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekule ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu Maapäevale vallavanem Triin Pobboli asendajaks nimetada Aivar Leinberg.
Seekord puudusid volikogu istungilt Urmas Dikker, Tõnis Aas ja Ene Mikk. Järgmine istung on 16. novembril.