10 detsember 2009

Mull-mull-mull-mull väiksed kalad...

Kohtusime täna hommikupoolikul naabrimeeste Aldo ja Artoga Ida Regionaalse Maanteeameti juhtidega. Meil on ühiseid ning eripäraseid muresid, mis lahendust otsivad. Teed on olulised lülid - nii viijad kui toojad. Järva-Jaani ja Peetri vaheline 11kilomeetrine tee on üheks oluliseks osaks koostööl ning sedakaudu on pandud liikuma ka suurem osa Järva-Jaani-Paide vahelisest bussiliiklusest. Õnneks sureb lootus viimasena ning lootust meile vähemasti anti.
Ka sain teada, et järgmisel nädalal olen oodatud Öötla silla avakoosolekule. Seega - kunagi juhtub nõnda, et Peetrisse sõites ei pea peale silda kohe ära keerama (ning ei pea ka kartma, et mõni mittekohalik sulle vastu lendab, sest kohalik a) sõidavad aeglaselt ja teavad karta; b) sõidavad kiiresti ja teavad karta), vaid sild läheb truubiks ja tee vist ka natukene teisiti (aga seda tõesti hästi vist, sest enne, kui pole koosolekul ära käinud ja pabereid näinud, ei tea).
Varsti tuleb JOLi tutvustusringile uus teehoiukava, teemeeste piibel.
Kokkuvõttes saime ka ühe väga olulise (kuid miskipärast ikkagi meelest maha mineva) märksõna - räägi inimesega!

Korra osalesin ka uue keskkonnakomisjoni esimesel koosolekul. 2010. aasta tööplaani aruteluga läks neil pea kolm tundi ning loodan, et nende isu ei vaibu.
Õhtul oli volikogu eestseisus (ning eestseisuse liikmed ei pidanud enam nuputama, miks ma närviliselt kella vaatan ja kõige lõpuks sussid jalga topin :) ). Siirit ja Jannot ma enne teadsin, Tõnis on tõeline leid! Tõnis sai valimistel minust järgmisena hääli ning esimeste kuude järel võib küll öelda, et need hääled läksid õigesse kohta. Igatahes on volikogu päevakord ja eelnõud paigas, vaid minul on arengukavaga vaja nädalavahetusel asjad paika saada.

Aga millest selline pealkiri? Sest aeg-ajalt tundub mulle, et Gori aeg on Eestis tagasi. On Järva Teatajasse joonistav Indrek Tegelmann (tema orav Kirna mäel oli lihtsalt geniaalne!) ning Postimehe Urmas Nemvalts. See viimase tänane valimismullide pilt on lihtsalt valusakstegevalt naljakas ja tõene.