27 jaanuar 2012

Kõver nagu Kreeka €

Sel teisipäeval oli meil esimene vallavalitsuse istung, mille protokoll hakkab kandma aastanumbrit 2012. Oli üsna jäätmete-teemaline istung, sest Jäätmeseaduse järgi oli 20. jaanuar selleks kuupäevaks, mil vabastuste saanud pidid senisest jäätmete käitlemisest aru andma ning vajadusel uue taotluse esitama. Kehtestasime ka uued hinnad toitlustamiseks Peetri lasteaias. Nüüd on need sellised:
- praad, kohv, kringel 8 € inimese kohta
- puljong, pirukas, praad, kohv, kringel 9 € inimese kohta
- praad, külmlaud, kringel, kohv 10 € inimese kohta
 - külmlaud, praad, puljong, pirukas, kringel, kohv 11 € inimese kohta
- peolaud alates 12 € inimese kohta.
 - lõunasöök (etteregistreerimisega) 2 € kord.
 Arutasime ka seda (kuri)kuulsat haridus- ja teadusministeeriumi kirja ning üritasime leida vastuseid neile neljale küsimusele, millele ministeerium vastust ootab. Ühtpidi on ju hea öelda, et gümnaasiumireform meid ei puuduta, sest gümnaasiumipidajad me pole, aga tegelikult on see osa riigireformist ja regionaalpoliitikast ja seepärast tuleb leida lahendusi, kus "hundid söönud, lambad terved". 
Eelnõu tasandil on olemas ka riigipoolne kohalike teedele mineva raha jaotus. Võib natukene rõõmu tunda selle üle, et võrreldes möödunud aastaga tõuseb see 35% võrra (aga sellest maast, kus see oli 2008.aastal, on veel üle poole puudu...). Tuska teeb, et võrreldes möödunud aastaga on eelnõu järgi veerandi võrra vähenemas tasandusfondi toetusfondi osa (järelikult - hästi elame) ning raamatute riigipoolne rahastamine on vähemalt minu jaoks veel üks suur küsimärk.

Paide tantsutuba rändab järgmisel reedel, 3. veebruaril kell 17.30 Peetri Põhikooli. Karmoškaga tuleb külla selles koolis õppinud Ülo Saaremõts, lõõtsal Silvi Tumansjaka. Kaasa võtke vahetusjalanõud, rõõmus meel ja midagi ühisele teelauale.

Ja kui homme hommikul tuleb veel midagi meelde, mis Vallalehes väärt kajastamist oleks, siis homme hommikul on tõesti viimase minuti viimane sekund :)

Lubatakse küll parajasti külma, aga viimane aeg on hakata sooja tegema Pitka matkaks. Ametlikult siis:

Kuues admiral Pitka auks korraldatav rahvamatk toimub tänavu 19. veebruaril
Kaitseliidu Järva malev kutsub koos oma eriorganisatsioonidega ja koostööpartneritega 19. veebruaril juba kuuendat korda toimuvale rahvamatkale Järvamaalt pärit admiral Johan Pitka mälestuseks. 
Matk toimub „Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2012“ II etapina ning selle eesmärk on meenutada Järvamaa kuulsamat meest, tugevdada kodanike ühtekuuluvustunnet ning propageerida liikumist ja sportimist Järvamaal. Matka korraldav Järva malev koos oma eriorganisatsioonide, Järva-Jaani ja Kareda valla ning Järva maavalitsusega. 
„Me ei saa oma tänu keelata sellele lihtsale mehele, kes rohkem on korda saatnud, kui keegi teine vastavates oludes oleks teha suutnud,“ ütles matka peakorraldaja, Järva maleva staabiülem kapten Vello Pops, kelle sõnul on admiral Pitka panus Eesti omariikluse loomisele on hindamatu ja ennastsalgav.
Järva maleva poolt korraldatav transport stardib Peetrist kell 9.00, et sõita edasi Jalgsemale. Ligikaudu 20 km pikkune matkatee kulgeb Jalgsemalt Pitka mälestuskivi juurest läbi Järva-Jaani Peetrisse.
Äraväsinute tarvis liigub matkaliste sabas väikebuss, kus saab jalgu puhata, samuti on korraldatud ka esmaabi. Poolel teel Peetrisse on kõigile matkalistele kosutuseks kuum tee ja pirukad ning finišis, Peetris, ootab matkalisi keha kinnituseks ja väsimuse peletamiseks soe supp.
„Palume kõikidel osavõtjatel selga ja jalga panna ilmastikule sobivad riided ja jalanõud. Pole paha kui on võimalus kaasa võtta termos sooja joogiga ja veidi suupisteid,“ ütles Pops. „Eelmistel aastatel osalenud matkalistel tasuks kindlasti kaasa võtta ka matkakaart, sest  toimub loosimine nende vahel, kes on osalenud matkal kolm või enam korda.“

Kõikidele uutele osalejatele on valmis pandud uusi matkakaarte, millega on võimalik tulevastel admiralimatkadel templeid koguda ja loosimistel osaleda.
MATKA ORIENTEERUV AJAKAVA:
09:00 väljasõit Peetrist Jalgsemale
09:15-09:30 matkal osalejate kogunemine Jalgsemale
09:45-10:00 matka avakõned Jalgsemal
10:00 matka algus Jalgsemalt
11:30-11:50 peatus Järva-Jaanis
12:50-13:10 kuuma tee ja piruka peatus
15:30 matka lõpp, osalejate registreerimine, soe supp ja auhindade loosimine.
Osalejad saavad end kirja panna 16. veebruarini Järva Maleva telefoni 717 9749 begin_of_the_skype_highlighting            717 9749      end_of_the_skype_highlighting või e-mail teel: urmas.piigert@kaitseliit.ee.