04 september 2012

Tarkusepäeva järel

Täna on selline päev, et ühisveevärgi- ja -kanalisatsioonisüsteemi rekonstrueerimine on jõudnud sellisesse etappi, et Peetris pole kella 10st 19ni vett. Vabandame ebamugavuste pärast.
Kolin nüüd internetiavarustest mõneks nädalaks välja, kui kellelgi on mulle tahtmine midagi öelda (no nt võib selline tahtmine tekkida järgmisel esmaspäeval), siis võib sõnumi saata, telefoninumber 5207938 on eelmisest sajandist sama.

Eile oli koolialguse aktus ka Peetri Koolis. Oli tõeline 1. septembri tunne, mis sest, et kuupäev oli juba kolmas. Minu tervitus oli selline:
Hea Peetri kooli pere!
Tervitan Sind Kareda vallavalitsuse ja volikogu poolt.
Soovin Sulle, hea Peetri kooli- ja lasteaialaps, ilusat uut aastat - aastat täis uudishimu, põnevaid sündmusi, uusi teadmisi, mängulusti. Kuigi meil on üleüldine koolikohustus, soovin, et Sinu õppimises oleks palju õhinat, et kooliaeg oleks rõõmu täis.
Soovin Sulle, hea Peetri kooli õpetaja - head õppimist! Kui jagad lastele elu- ja õpikutarkust, usun, et õpid ka ise - läbi lapse ja tema kogemuse, läbi tema rõõmu uutest teadmistest.
Soovin Sulle, hea Peetri kooli lapsevanem - soovi koolipere tegemistes ikka kaasa lüüa ning kooliperele toeks olla.
Nagu president oma koolialguse läkituses sõnas: kool on usaldus ja koostöö. Koostöö õpetaja ja õpilase vahel, koolisüsteemi ja õpetaja vahel, õpilaste endi vahel, õppeprogrammi ja tegeliku õppimise vahel, lapsevanemate ja kooli vahel.
Soovin Sulle mõnusat kooliaastat!